Treningi piłkarskie - Trener Wrocław -Jakub Kulej- trener personalny Wrocław

Przejdź do treści

Menu główne:

Treningi
Jakub Kulej Trener Personalny logo

PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE PIŁKARZY

Trener Jakub Kulej
Skoro piłka nożna jest uważana za najbardziej popularny sport w naszym kraju, warto zastanowić się dlaczego brakuje nam sukcesów na arenie międzynarodowej - czy to naszej reprezentacji czy też innych zawodników z naszych rodzimych klubów. Dlaczego tak niewielu polskich piłkarzy jest w stanie przebić się w europejskich klubach? Przecież w Polsce tak samo jak i w Niemczech, Hiszpanii czy nawet i w Brazylii rodzą się ludzie o podobnych zdolnościach motorycznych. Wszystko wskazuje na to, że problem tkwi w indywidualnym wyszkoleniu naszych zawodników. Podczas wielu lat treningów i pracy z różnymi trenerami doszedłem do wniosku, że trenerzy nie skupiają się na indywidualnym rozwoju zawodnika, tylko na osiąganiu jak najlepszych wyników drużyny.

Dlatego dla piłkarza jest najważniejsza szeroko pojęta INDYWIDUALIZACJA treningów. Piłkarz musi być wszechstronnie uzdolniony.
Prawidłowy rozwój poszczególnych cech motorycznych takich jak siła, szybkość, wytrzymałość, koordynacja, gibkość jest fundamentem dla rozwoju piłkarza, który chce grać na jak najwyższym poziomie. Dlatego też cały trening musi być indywidualnie rozplanowany dla każdego zawodnika, obciążenia będą się różnić w zależności od wieku, poziomu sportowego, a także typu motorycznego zawodnika, inny trening musi mieć zawodnik o typie szybkościowym, a inny zawodnik o typie wytrzymałościowym. Indywidualny trening piłkarski jest nowoczesną formą pracy z piłkarzem w naszym kraju, jednak jestem przekonany, że tylko w ten sposób piłkarz osiągnie maksimum swoich możliwości.

Jakub Kulej, Wrocław, trener personalny, trener osobisty, trener indywidualny, treningi piłkarskie, dieta, trening funkcjonalny, kickboxing, trening sportów walki

 
Copyright: Jakub Kulej
Wykonanie: vware
Copyright 2023. Jakub Kulej
Wykonanie: vware
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego